Yan Flüt Fiyatları

Yan Flüt Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Yan flüt almak isteyenlerin akıllarına gelen soruların başında gelir “yan flüt fiyatları“. Herkes bütçesi dahilinde bir yan flüt seçmek ister fakat ne kadardan başlar yan flüt fiyatları ve size uygun bir yan flüt kaç paradır? Kaç paralık bir yan flüdü satın almak uygundur?

Yan flüt almadan önce ilk yapmanız gereken iş ne kadar kaliteli bir yan flüt alabileceğinizi belirlemektir.Unutmayın ki yan flütün kalitesi fiyatıyla doğru orantılıdır.Eğer yan flüt almak için ayırdığınız bütçeyi arttırabilme imkanınız varsa biraz daha beklemek sizin açınızdan iyi olur.

Başlangıç için her anlamda tam ses alabileceğiniz bir yan flütle başlamak en iyisidir.İyi bir flütçü her flütle çalabilir ama yeni başlayan biri için perdelere her dokunuşunuzda tam ses alabileceğiniz bir yan flüt gereklidir.Unutmayın ki size iyi bir yan flüt en çok bu dönemde gereklidir.

Denemek amacıyla başlangıçta ucuz yan flütlerden başlayabilirsiniz.İlerde flüte ısınırsanız üst düzey bir yan flüte geçiş yapabilirsiniz.En ucuz yan flüt markaları ve modelleri tahmin edebileceğiniz gibi çin malı olanlardır.Ancak bunlar arasında da kalite ve performans farkı yaratacak birçok etken bulunmaktadır.Bu anlamda daha önce bu yan flütleri denemiş ya da alanında uzman bir yan flüt mağazası çalışanından bilgi almanız iyi olacaktır.

Alacağınız flütün aşağıdaki özelliklere sahip olmasına özen göstermelisiniz:

  • Mi Mekanik
  • Off-Set G
  • Korunaklı bir flüt çantası
  • CY Kesim Ambişür
  • İç ve DIş için Temizleme Bezleri
  • Temizle çubuğu

Bir flütün ucuz olması o flütten işçilik malzeme kalitesi vb. Niteliklerden ödün verildiğinin göstergesidir.Çin malı bir flüt alıp bu flütlerden Yamaha düzey performans beklemek hayaldir.Bu düzeydeki flütlerde tasarımdan çok sese dikkat etmelisiniz.Ve hızlı bir şekilde bu aşamadan kurtulmalısınız.

Flütleri kullanılan malzeme niteliği, özellikleri ve entonasyonu olarak değerlendirmek doğru bir yaklaşımdır. En ucuz yan flüt modelleri; yani çin üretimi olan flütler genel olarak bakır-gümüş alaşımıdır. Söz konusu bu flütler ise nikel kaplama yerine gümüş kaplama tercih etmeniz daha doğru bir hareket olacaktır. Gümüş kaplama yan flüt, hem estetiktir; hem de alaşımda nikel-bakır yerine kullanılan gümüş-bakır ikilisi çok daha başarılı bir ses iletkenidir. Malzeme kalitesi alaşımda nikel-gümüş kullanılmışsa,  bakır alaşmlarına göre flüt bir sınıf yükselir. Ardınan masif gümüş; altın, titanyum ve abanoz flütler gelmektedir. Yan Flüt ses kalitesi de, çalış konforu ve performansı da bu durumla doğru orantılı olarak yükselecektir.

Özetle yan flüt almak bu işe başlamak için ilk gereken ve en önemli adımdır.Araştırmadan alınmış bir yan flüt sizi flütten soğutabilir.Flütle tanıştıkça orta veya üst düzey bir yan flüt almak emin olun bu aşamadan daha zor olacaktır.Ama unutmayın ki en güzel yan flüt sizin olandır.

Yazımızda yan flütle ilgili net bir fiyat vermememizin sebebi fiyatların dönem dönem değişmesidir, ayrıca müzik aletleri yurtdışından getirildikleri için genellikle dolar ya da euro olarak satılmaktadır, bu da sitemizde bugün yazdığımız yan flüt fiyatının ilerleyen zamanlarda değişiklik göstereceğidir.

Yan flüt fiyatlarıyla ilgili o dönemki en doğru bilgiyi almak için 0507 95 96 333 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya mail atabilirsiniz!