Yan flüt kursu İzmir olarak sizlerle bu yazımızda kısa sürede yan flüt çalmak isteyenler nereden başlayabilir, kısa sürede daha iyi yan flüt nasıl çalınabilir ve yan flüt öğrenmek zor mu sorularının cevaplarını paylaşacağız !

İzmir yan flüt kursu derslerimiz son hız devam ediyor ! Yapabilir miyim diye düşünmeyin ! Ücretsiz deneme derslerimize katılın ve yan flüt çalmanın sandığınız kadar zor olmadığını görün.

Yan Flüt Öğrenmek Ne Kadar Sürer ?

  • Yan flüt çalmanın en önemli aşamalarından biri nefes tekniğidir. Yan flütte istediğiniz parçaları çalabilmek için öncelikle kendi üfleme tekniğinizi geliştirmelisiniz.
  • Doğru bir üfleme sonucunda doğru nota elde edilebilmektedir. Üfleme çalışmalarına ya da etüt çalışmalarına başlamadan önce kesinlikle yan flüt akordunu yapmayı unutmayın.
  • Üfleme çalışmalarını ve etütleri metronom ile yapın. Metronom ile çalışmak sizi aynı zamanda bir parçayı çalarken ritmi kaçırmadan çalmanız konusunda da destekler. Unutmayın ki metronom ile çalışmak sizi çok daha hızlı ilerletecektir.
  • Bir sonraki aşama parmak pozisyonları. Parmaklarınızı yan flüt üzerinde rahatça rahat hareket ettirebilmeniz için doğru tutuş pozisyonu kullanmalısınız. Kollarınızı kasmamalı olabildiğince rahat bir pozisyonda çalmalısınız. Parmak egzersizlerini metronom ile çalışmayı asla unutmayın.
  • Evde çalışma yapacağınız zaman seslerin doğruluğundan şüphe ediyorsanız ya da kontrol etmek istiyorsanız youtube gibi video sitelerinden notaların seslerini dinleyebilirsini.z
  • Yan flüt dersi İzmir eğitiminden sonra kesinlikle günü gününe çalışmalısınız. Enstrüman çalan kişiler iyi bilirler ki eğer siz enstrümanınıza bir adım atarsanız o size en az üç adım atacaktır ancak tersi bir durum da bulunmaktadır. Uzun bir süre çalışarak geldiğiniz seviye sonucunda bir süre dahi keman çalmayı bırakırsanız enstrümanınızın size küseceğini unutmayın. Eski seviyenize ulaşmak için tekrar zaman ve emek harcamanız gerekecektir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için yapılması gereken düzenli olarak çalışmaya devam etmektir.
  • Sadece parça çalışmak sizi geliştirmez, notalara bağlı kalmayın ! Duyduğunuz melodileri yan flütte kendiniz elde etmeye çalışın.
  • Gam çalışmaları yapın.Temel olarak minör ve majör dizileri yan flüt üzerinde dolanmaya çalışın.
  • Gam çalışmalarından sonra kesinlikle doğaçlama yapmayı deneyin ! Yan flütte en çok gelişimizi sağlayacak çalışmalardan biri doğaçlamadır.