Yan Flüt Hakkında Sık Sorulan Sorular

Herkes yan flüt çalabilir mi?
Yan flüt kursu İzmir le herkes kolayca yan flüt çalabilmektedir, önemli olan doğru yan flüt öğretmenini bulabilmek ve doğru ders programını oluşturabilmektir. Bu basamaklar tamamlandıktan sonra yan flüt çalamamak için hiçbir sebep yoktur.

Yan flüt çalmak için yaş sınırı nedir?
Yan flüt çalmak isteyen kişi en az dokuz yaşında olmalıdır. Bunun sebebi de temel gelişimleri tamamlamış ve fiziksel olarak herhangi bir engel taşımaması açısından kaynaklanmaktadır. Ancak ileri yaş grupları içerisinde yer alıyorsanız, isterseniz 70 yaşında olun yine de yan flüt kursu İzmir’e katılım gösterebilirsiniz.

Yan flüt derslerindeki işleyiş nasıl?
Yan flüt kursu İzmir’de tamamen her bireye ayrı, özel bir işleyiş programı yapılmaktadır. Herkese ayrı program ve işleyiş uygulanmasının sebebi de herkesin farklı algıya ve anlayabilme yeteneğine sahip olmasından kaynaklanmaktadır, bu yüzden en doğru sonucu alabilmek adına herkese ayrı çalışma programı en kesin sonuçları vermektedir.

Yan flüt nota bilmeden de çalınır mı?
Yan flüt kulaktan da çalınabilen bir müzik aletidir, ancak kulak bir yere kadar yanınızda olacak, ilerleyen aşamalarda mutlaka nota bilgisine ihtiyacınız olacaktır. Bu yüzden işler iyice ilerlemeden önce temel nota eğitimi ile ilgili bilgileri edinmenizi öneriyoruz.

İzmir yan flüt kursuları ücretsiz deneme derslerine davetlisiniz.